home

 

  Grand Knock Out for the Corona Cup (12 Board Seeded)
1st Round to
be played by
16
th June
2nd Round to
 be played by
22nd June
3rd Round to
 be played by
 28th June
4th Round to
 be played by
 4th July
Final to
 played by
 11th July
Corona Cup
1   R. Stead
  Rh. Stead
brackets                  
  R. Stead
  Rh. Stead
brackets              
32   B. Scarr
  P. Farrow
               
      R. Stead
  Rh. Stead
brackets          
16   E. Goodway
  J.Harvey
brackets              
  R. Billinghurst
  L. Robson
17   R. Billinghurst
  L. Robson
               
          R. Stead
  Rh. Stead
brackets      
9   N. Davies
  M. Davies
brackets              
  D. Rivers
  L. Ainscow
brackets          
24   D. Rivers
  L. Ainscow
           
      D. Rivers
  L. Ainscow
       
8   R. Clements
  N. Green 
brackets              
  J. Sherry
 W. Brailsford
           
25   J. Sherry
  W. Brailsford
               
            ------------------- brackets  
4   E. Fox
  H Morrow
brackets              
  E. Fox
  H Morrow
brackets          
29   M. Hartley
  C. Fitzgerald 
           
      O. Parry
  R. Fear
brackets      
13   O. Parry
  R. Fear
brackets          
  O. Parry
  R. Fear
       
20   P. Newton
  D. Rosenvinge
           
              G. Keating
  L. Pyke
   
12   J. Neilson
  S. Black
brackets              
  J. Neilson
  S. Black
brackets          
21   A. Stephenson
  P. Bell 
           
      G. Keating
  L. Pyke
       
5   G. Keating
  L. Pyke
brackets              
 G. Keating
  L. Pyke
           
28   E. Robinson
  T. Oliver
               
                Winners
2   J. Armstrong
  A. Ellis 
brackets                
  J. Armstrong
  A. Ellis 
brackets            
31   J. Whelan
  G. Chapman
             
      J. Armstrong
  A. Ellis 
brackets        
15    I. Gill
  C. Murray
brackets            
  D. Cruickshank
  S. Cruickshank
         
18   D. Cruickshank
  S. Cruickshank
             
          J. Armstrong
  A. Ellis 
brackets    
10   B. Nicholls
 
J. Ward
brackets            
  B. Nicholls
 
J. Ward
brackets        
23   J. Paton
  S. Paton 
         
      J. Astill
  L. Oliver
     
7   J. Astill
  L. Oliver
brackets            
  J. Astill
  L. Oliver
         
26   H. Robson
  M. Purvis 
             
             J. Armstrong
 A. Ellis 
 
3   P. Gladwin
  M. Gilbert
brackets                
  P. Gladwin
  M. Gilbert
brackets            
30   B. Aryan
  J. Olsen
             
      H. Hardy
  V. Porter
brackets        
14   I. Hudspeth
  B. Day
brackets            
  H. Hardy
  V. Porter
         
19   H. Hardy
  V. Porter
             
              A. Jackson
  P. Jackson
     
11   A. Jackson
  P. Jackson
brackets                
  A. Jackson
  P. Jackson
brackets            
22   D. Erskine
  P. Candon
             
      A. Jackson
  P. Jackson
         
6   B. Rewcastle
  L. Slowther
brackets                
 B. Rewcastle
 L. Slowther
             
27   D. Grieves
  V. Blacklock